azadrah
18 بهمن 1401 - 18:31

کارنامه اعتباری دولت سیزدهم برای آبادانی خراسان جنوبی/ اشتغال 16 هزار نفر دولت در استان

استاندار خراسان جنوبی گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون هشت هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش ‌های مختلف از جمله صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری صورت گرفته که منجر به اشتغال ۱۵هزار ۹۰۰ نفر شده است.

به گزارش خبرنگار فارس از طبس،جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی در جمع مدیران و کارکنان کارخانه کک طبس، اظهار داشت: از ابتدای دولت سیزدهم تا الان هشت هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش ‌های مختلف از جمله صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری صورت گرفته که منجر به اشتغال ۱۵هزار ۹۰۰ نفر شده است.

وی یکی از موضوعات اولویت‌دار استان بحث اشتغال و سرمایه گذاری است، همچنین در دولت سیزدهم در زمینه سرمایه گذاری‌های ایجاد شده ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تسهیلات پرداخت شده که با دوره‌های گذشته قابل قیاس نیست.

وی با اشاره به حادثه قطار خردادماه و حضور وزرای کشور و راه و شهرسازی در شهرستان، عنوان کرد: بعد از این حادثه طرح تأمین و تجهیز روشنایی باند فرودگاه طبس پیگیری شد و این مشکل ۲۰ ساله در این دولت برطرف شد.

به گفته وی؛ طرح تأمین و تجهیز روشنایی باند فرودگاه  اکنون با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان تکمیل شده که با حضور مهمان ویژه افتتاح خواهد شد.

۷ میلیارد تومان برای موزه استکبار ستیزی

استاندار اظهار داشت: احداث موزه استکبارستیزی در دور نخست سفر رئیس جمهوری ۱۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب داشت که تاکنون هفت میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

قناعت با اشاره به هشت سفر خود به مناسبت دهه فجر به شهرستان‌های طبس، بیرجند، نهبندان و سربیشه، فردوس، بشرویه و سرایان و زیرکوه گفت: اکثر طرح‌هایی که در این سفرها به بهره‌برداری رسیده طرح‌های آبرسانی، برق‌رسانی، گازرسانی و جاده بود که از این موضوع می‌توانیم دو برداشت داشته باشیم، برداشت اول اینکه در خراسان جنوبی در حوزه زیرساخت‌های در دولت‌های گذشته کم کاری شده است.

به گفته وی؛ در دولت‌های گذشته به خراسان جنوبی کم لطفی و کم توجهی شده و اکنون پیگیری ‌های ما در استان از نوع اولیه و ایجاد زیرساخت‌هاست.

وی گفت: در یک سال و اندی که از عمر دولت سیزدهم گذشته، شاهد اتفاقات بسیار خوبی در خراسان جنوبی و در سطح کشور هستیم و دولت به حوزه‌های زیرساخت‌های استان توجه خاص و ویژه ای دارد. 

استاندار با اشاره به تحولات خوبی که در حوزه زیرساخت‌های خراسان جنوبی صورت گرفته، گفت: در خراسان جنوبی ۸۵۰ کیلومتر باند دوم داریم که از این مقدار ۱۰۳ کیلومتر با اعتبار هزار میلیارد تومان در دولت سیزدهم ایجاد شده که اقدامی بی‌نظیر است.

طرح توسعه کک طبس

قناعت با اشاره به موارد مطرح شده در جلسه گفت: برای تأمین خوراک کارخانه کک طبس، به عنوان مصوبه این جلسه با پیگیری سازمان صمت صمت و ایمیدرو، قسمتی از خوراک کک توسط هر معدن شهرستان باید تأمین شود و همچنین طرح توسعه کارخانه کک طبس هم دنبال شود.

وی ضمن تبریک دهه فجر و چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: دهه فجر فرصتی است که دستگاه‌های اجرایی گزارشی از اقدامات خود ارائه نمایند و از نزدیک هم بازدید از طرح ‌ها و نقاط مختلف استان داشته باشیم. استاندار با بیان اینکه با استقرار دولت سیزدهم ما شاهد فضای کار و تلاش در کشور هستیم، عنوان کرد: در دولت نهم هم به گفته مقام معظم رهبری کشور به کارگاه سازندگی تبدیل شده بود و در حال حاضر هم به دلیل روی کار آمدن دولت جهادی و انجام اقدامات و کارهای جهادی، فتنه‌‌ها، فشارها و توطئه‌ های دشمنان گسترده‌تر، بیشتر، مهندسی‌تر و پیچیده تر شده است که مقام معظم رهبری از آن به عنوان جنگ ترکیبی یاد کرده‌اند.

کشور در حال توسعه

به گفته وی؛ با وجود همه تحریم‌ها و توطئه‌ها اما بیشتر از دولت نهم در این دولت کشور در حال توسعه است.

قناعت با اشاره به وجود همدلی و همگرایی بین قوای سه گانه کشور، بیان کرد: هر وقت دشمن ببیند که قوای سه گانه ما متحد هستند و به ویژه اینکه قوه مجریه دست نیرو‌های انقلابی است و فضای خدمت و کار و تلاش ایجاد شده، بیکار نمی‌نشیند و توطئه می‌کند.

وی به اقدامات تجزیه طلبانه دشمنان اشاره و خاطرنشان کرد: ملی گراها که ادعای دفاع از ملیت ایران را دارند چرا در خصوص برخی توطئه‌های تجزیه طلبانه دشمنان ساکت نشسته‌اند و واکنشی نشان نمی‌دهند، جای سؤال است که در دروان جنگ تحمیلی چه تعداد از ملی گرا در دفاع از وطن حضور داشتند.

وی با بیان اینکه آخرین توطئه دشمن ایجاد اغتشاشات اخیر بود که دشمن آنقدر آدم کم آورد که دست به دامن اراذل و اوباش شد، عنوان کرد: کومله در قبل از جنگ به دنبال تجزیه کردستان بودند و بخشی از آن را گرفته بودند.

انتهای پیام/۳۶۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025690